Фланговият нападател на Челси – Рахийм Стърлинг, отнесе критики по свой адрес след публикуването на изявление, след като не беше избран за мача на „сините“ от Висшата лига срещу Манчестър Сити. Първият официален двубой за новия мениджър Енцо Мареска начело на лондончани завърши с поражение с 0:2 от „гражданите“, като Ерлинг Холанд и Матео Ковачич бяха точни за шампионите на „Стамфорд Бридж“. Стърлинг беше забележителният отсъстващ от списъка на отбора, като спекулациите за трансфер го следваха през цялото лято. Решението му да пусне изявление, показващо недоволството му от Мареска, обаче беше посрещнато с недоверие.
„Рахийм и екипът му знаят точно какво правят. Опитват се да вдигат шум. Има много шум в момента около клуба, всеки говори за играчите, всеки говори за собствеността или можем ли дори да познаем стартовия състав на Челси. Изнасянето на това съобщение не бе добро. Това няма да помогне на вашите съотборници или на вашия аргумент за връщане в отбора“, заяви Майка Ричардс пред „Sky Sports“, намеквайки повече от ясно, че Стърлинг и хората около него са допуснали грешен ход с официалната си позиция, в която до голяма степен нападките са по адрес на мениджъра Мареска.

„Стърлинг трябва да го е инициирал. Той каза, че се завръща две седмици по-рано – няма нужда да говорим за това, просто се заемете с това, играйте по-добре. Той не е страхотен, откакто е в Челси. Той не е бил достатъчно добър, така че ако мениджърът не иска да те пусне, просто не се захващай с него. Той трябва да се справи по-добре, неговите представители трябва да се справят по-добре. Мисля, че стореното е наистина лошо. Има още 30 играчи, които може да дават изявления. Това е ваше мнение, ако смятате, че сте се справили добре в предсезонната подготовка, просто продължавайте да се справяте все по-добре. Мнението на мениджъра е единственото, което има значение“, коментира Джейми Реднап.
Представителите на Стърлинг излязоха с позиция, в която изразяват недоумението си от факта, че крилото не е в групата за дербито срещу Манчестър Сити. „Рахийм Стърлинг има договор с футболен клуб Челси за следващите три години. Той се върна в Англия две седмици по-рано, за да проведе индивидуални тренировки и имаше положителна предсезонна подготовка под ръководството на новия треньор, с който изгради добри работни отношения“, се казва в съобщението. „Той е отдаден, както винаги, на представянето на най-високо ниво за ФК Челси и феновете, които той уважава високо, и като се има предвид включването му в официалните клубни материали преди мача тази седмица, очакванията ни бяха, че Рахийм ще има своето място в мача този уикенд под някаква форма. Като цяло винаги сме имали положителен диалог с ФК Челси и уверения от клуба във връзка с бъдещето на Рахийм в тима, така че очакваме с нетърпение да изясним ситуацията. Дотогава ще продължим да подкрепяме желанието на Рахийм да започне положително новия сезон“, завършва изявлението.
Може би крилото, подкрепено от своите представители, не биваше да излиза с тази позиция, тъй като тя уронва престижа не само на клуба Челси, но и на мениджъра Енцо Мареска. Самият наставник на „сините“ обясни след поражението от „гражданите“ с 0:2: „Разполагам с 30 играчи и няма място за всички. Така че някои от тях трябва останат извън състава“. Мареска допълни, че решението Стърлинг да не играе е „спортно-техническо.“ Бъдещето на Рахийм с подобни позиции ще бъде далеч от „Стамфорд Бридж“. Офанзивният футболист притежава всички качества да играе за лондонския тим, но предстои да видим дали от ръководството на клуба ще могат да преглътнат стореното от фланговия играч и да му дадат нов шанс за изява.
Блогът на MagicBet e винаги на ваше разположение, за да бъдете информирани за новостите в света на казиното и спорта. При нас може да намерите както много вълнуващи и актуални спортни теми и прогнози за най-атрактивните мачове, така и страхотни съвети за стратегии в казиното. Следи ни, за да си в крак с най-актуалните новини.